Námestie patrilo dychovke

Súčasťou nedeľného programu Mikulášskeho leta bol v historickom centre Liptovského Mikuláša Festival dychových hudieb.
Okrem Mestského dychového orchestra v Liptovskom Mikuláši, Dychovej hudby Maguranka Kanianka, sa predstavil aj Dychový orchester Jaslo. Práve s poľským Jaslom Liptovský Mikuláš intenzívne spolupracuje v kultúrnej oblasti.
Deje sa tak v rámci projektu „Zvýšenie kvality poskytovaných služieb prostredníctvom obnovenia kultúrnej infraštruktúry kultúrnych domov v mestách Jaslo a Liptovský Mikuláš.“ Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátnym rozpočtom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007-2013.
Okrem iných aktivít Liptovský Mikuláš a Jaslo v rámci projektu rekonštruujú svoje kultúrne domy.
Dychovkovú nedeľu na Námestí osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši odštartovalo práve vystúpenie súboru z Jasla. „Teší ma, že Mikulášske leto je v plnom prúde a ponúka skutočne pestrý program. Dôkazom je aj dnešné popoludnie, ktoré je venované dychovej hudbe. Srdečne vás vítam v Liptovskom Mikuláši a prajem pekný zážitok,“ povedal počas otvorenia Michal Paška, poslanec mestského zastupiteľstva, ktorý je zároveň aj predsedom komisie kultúry.
www.mikulas.sk, 10.08.2015

Print Friendly, PDF & Email