Mikulášski a poľskí fotografi vystavujú spoločne

Kultúrna spolupráca medzi Liptovským Mikulášom a Jaslom je v plnom prúde. Výstavu fotografov z Liptovského Mikuláša i z poľského Jasla si môžete pozrieť v obidvoch mestách.

Deje sa tak v rámci projektu „Zvýšenie kvality poskytovaných služieb prostredníctvom obnovenia kultúrnej infraštruktúry kultúrnych domov v mestách Jaslo a Liptovský Mikuláš.“ Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátnym rozpočtom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko – Slovenská republika 2007-2013.

„Najviditeľnejší prínos tohto projektu bude nepochybne v modernejších kultúrnych domoch. V tom našom prechádza modernizáciou veľká sála, kolegovia v Jasle robia kompletnú rekonštrukciu vrátane prístavby,“ informoval René Devečka, riaditeľ Domu kultúry v Liptovskom Mikuláši.

Spolu s poslancom mestského zastupiteľstva, predsedom komisie kultúry Michalom Paškom, v piatok navštívili Jaslo. „Naši priatelia v Poľsku oslavujú 650 výročie udelenia mestských práv. V bohatom programe, v ktorom nechýbalo ani prijatie u „burmistrza miasta“, teda primátora Ryszarda Pabiana, bola i prehliadka mesta a vernisáž spoločnej výstavy mikulášskych a poľských fotografov,“ priblížil poslanec Paška.

Dnes sa vernisáž výstavy uskutočnila i v liptovskomikulášskom Dome kultúry. Domácu tvorbu prezentujú Alex Uhrín, Milan Ohurniak, Palo Staník, Libor Špimr, Miroslav Vozárik a Tomáš Čierny, poľskú stranu zastupujú šestnásti autori. Za mesto Liptovský Mikuláš výstavu otvoril Michal Paška, v kultúrnom programe vystúpil známy pesničkár Jano Svetlan Majerčík.

 

www.mikulas.sk

Print Friendly, PDF & Email