Mesto Liptovský Mikuláš

Mesto Liptovský Mikuláš leží na severe Slovenska. Je obklopené mohutnými pohoriami Nízkych Tatier (Národný park Nízke Tatry), Západných Tatier (Tatranský národný park) a Chočských vrchov.

Liptovský Mikuláš je nepochybne atraktívnym turistickým cieľom.  Historické centrum púta návštevníkov farebnosťou a upravenosťou domov a neprehliadnuteľné sú i jeho dominanty – Kostol sv. Mikuláša, bývalý župný dom, či Illešházyovská kúria. Nachádza sa tu 7 muzeálnych expozícií a 4 galérie. Historické centrum je pešou zónou s obchodmi, reštauráciami, cukrárňami, kaviarňami a v lete s viacerými vonkajšími sedeniami.  Príjemné prostredie, fontána Metamorfózy, množstvo zelene a lavičiek robia z pešej zóny obľúbené miesto oddychu, ktoré počas celého roka spestrujú mnohé podujatia.

Tradičné sú Stoličné dni, Mikulášske leto, či Mikulášsky jarmok. Liptovský Mikuláš je známy i kultúrnym podujatím Mosty, súťažnou prehliadkou pantomímy a pohybových divadiel PAN, pretekmi vo vodnom slalome.  V júli a auguste sa v historickom centre mesta konajú pravidelné sprievodcovské služby každý piatok so začiatkom o 16.00 pred Informačným centrom. V roku 2015 bude prezentovaná nová prehliadková trasa MIKULÁŠSKE TRADÍCIE

Mesto má k športu blízko a výborné podmienky pre hokej, futbal, vodný slalom, volejbal, kulturistiku, bikros, tenis i stolný tenis. Pre sálové športy je tu multifunkčná hala Liptov Arena. Hneď vedľa nej rozsiahly komplex Tatralandia Holiday Resort s najväčším celoročným vodným areálom AQUAPARK TATRALANDIA. 

Mnoho turisticky zaujímavých miest je v tesnej blízkosti Liptovského Mikuláša a v okruhu do 30 km sa nachádza: množstvo turistických trás, cyklotrás, najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku Jasná Nízke Tatry, cca 70 km zjazdových tratí, možnosti bežeckého lyžovania, lanovky, 3 areály termálnych kúpalísk, vodná nádrž Liptovská Mara, 4 jaskyne, viaceré pamiatky ľudovej architektúry, archeologické múzeum v prírode Havránok, obec Vlkolínec (UNESCO), možnosti netradičných športov i rybolovu … 

Pestrá ponuka robí z Liptovského Mikuláša a Liptova atraktívne miesto celoročnej dovolenky.

Print Friendly, PDF & Email