Dom kultúry privíta hostí v novom šate

25.09.2015
Po rozsiahlej rekonštrukcii dnes slávnostným programom otvoria Dom kultúry v Liptovskom Mikuláši. Radnica na obnovu získala peniaze z eurofondov v rámci cezhraničnej spolupráce s poľským mestom Jaslo.
Otvorenie sa začína o 18:00 hod. krátkou mediálnou prezentáciou rekonštrukcie. Nasleduje vystúpenie mikulášskej tanečnej skupiny Freeze Dance Crew. Po nej sa v programe predstavia zoskupenia Phantoms Crew zo Slovenska a R-Revolution z Poľska. Otvoreniu predchádza derniéra spoločnej výstavy fotografií slovenských a poľských umelcov s názvom Naša malá vlasť.
V rámci projektu sa rekonštruovala vzduchotechnika a parket vo veľkej sále. Čiastočne vymenili drevené obklady stien, novinkou je výsuvné hľadisko, nové sú sedadlá na balkóne. Taktiež upravili javisko, podlahu, opony, doplnili svetelné batérie. Pribudol svetelný pult v réžii, motorické kulisové ťahy na scéne, vymenili osvetlenie za úsporné. Dodatočne ešte zrekonštruujú elektronický informačný systém  a kúpia tanečnú podlahu. Celý projekt realizovali v hodnote 711-tisíc eur, konštatoval primátor Ján Blcháč.
Rekonštrukčné práce trvali približne pol roka. Riaditeľ domu René Devečka uviedol, že veľká sála si už rekonštrukciu vyžadovala a jej obnova je skutočným prínosom pre diváka. „Je na esteticky vyššej úrovni, zlepšila sa tepelná klíma a technické podmienky pre organizovanie kultúrnych podujatí, znížili sme energetickú náročnosť,“ vymenoval prínosy. V budúcnosti plánujú objekt zatepliť. „Zároveň chceme pokračovať v zlepšovaní technických zariadení Domu kultúry,“ dodal René Devečka. 
www.mikulas.sk

Print Friendly, PDF & Email