Miejsko Kolejowa Orkiestra Dęta na słowackiej scenie

Muzykę filmową oraz standardy muzyki rozrywkowej zagrała Miejsko – Kolejowa Orkiestra Dęta pod batutą Ireneusza Fatygi podczas Koncertu Orkiestr Dętych 9, sierpnia br. w Liptowskim Mikulaszu.

Ponad godzinny występ, podczas którego jasielscy muzycy zagrali m.in.: „Poloneza” Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz” oraz „American Patrol”, „Hello Dolly”, czeską polkę – „Dwie złote trąbki”, „Rosamundę” i „Marsza Radeckiego”, spotkał się z ciepłym przyjęciem zarówno Słowaków, jak i turystów. Miejsko – Kolejowa Orkiestra Dęta wystąpiła z koncertem w ramach projektu pn. „Podniesienie jakości świadczonych usług poprzez przebudowę infrastruktury komunalnej domów kultury w Jaśle i Liptowskim Mikulaszu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Do tej pory w ramach projektu zrealizowane zostały: warsztaty batikowe z udziałem osób niepełnosprawnych, konkurs fotograficzny „Nasza mała Ojczyzna” połączony z wystawą nagrodzonych i wyróżnionych prac oraz wydaniem albumu, Mikulasky Festiwal Jazzowy oraz Koncert Orkiestr Dętych. W najbliższym czasie odbędą się kolejne wydarzenia: Spotkania z Kulturą Europejską, spotkania taneczne oraz Festiwal Młodzieżowych Zespołów Hip – Hop.

***

Miejsko – Kolejowa Orkiestra Dęta powstała w 2007 roku w wyniku połączenia dwóch orkiestr: Miejskiej i Kolejowej. Obecnie 40 – osobowa grupa muzyków, która uświetnia wszystkie uroczystości patriotyczne w Jaśle koncertuje także za granicą. Do tej pory wystąpiła w Austrii, Bułgarii, na Ukrainie, w Czechach i Słowacji.

Print Friendly, PDF & Email