MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA TANECZNE

Jasielski Dom Kultury zaprasza do udziału w Międzynarodowych Spotkaniach Tanecznych HipHop/Break Dance, które odbędą się w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości świadczonych usług poprzez przebudowę infrastruktury kulturalnej Domów Kultury w Jaśle i Liptowskim Mikulaszu”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego z Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska- Republika Słowacka 2007-2013.


W spotkaniach z tańcem mogą wziąć udział dziecięce i młodzieżowe formacje taneczne,  duety i soliści z domów kultury, szkół tańca oraz klubów tanecznych.

 – Celem projektu jest m.in. integracja różnych środowisk tanecznych z kraju i z zagranicy, w szczególności z Polski i Słowacji, propagowanie tańca hip hop i break dance, twórcza wymiana doświadczeń tanecznych wśród dzieci, młodzieży i ich opiekunów oraz pielęgnowanie więzi międzynarodowych między Polską a Słowacją – mówi Katarzyna Korona, instruktor tańca Jasielskiego Domu Kultury, pomysłodawca MST.

Gościem specjalnym Międzynarodowych Spotkań Tanecznych będzie zespół Freeze Dance Crew z Liptowskiego Mikulaszu.

 

Jury oceniać będzie: choreografię i technikę tańca, ogólny wyraz artystyczny, bogactwo i różnorodność figur tanecznych oraz rytmiczność i dynamikę wykonania.

 

Turniej odbędzie się 12 września br. w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Jaśle o godz. 9.00. Szczegółowe informacje, regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej www.new.jdkjaslo.pl.

 

Print Friendly, PDF & Email