JASIELSKI WEEKEND Z KULTURĄ EUROPEJSKĄ

Zespoły „Vah” i „Slecik” z Liptowskiego Mikulaszu, „Jaślanie” z Jasła oraz „Four Samers” z Bardejowa, wystąpiły w Jaśle w ostatni weekend tegorocznych wakacji. Formacje wzięły udział w zorganizowanych 29 i 30 sierpnia br. na jasielskim rynku „Spotkaniach z Kulturą Europejską”, odbywających się w ramach programu „Podniesienie jakości świadczonych usług poprzez przebudowę infrastruktury kulturalnej Domów Kultury w Jaśle i Liptowskim Mikulaszu”. 

Dzięki „Spotkaniom z kulturą europejską” mieszkańcy Jasła i ich goście, którzy w ostatnią sobotę i niedzielę sierpnia, przyszli na rynek, mieli okazję bliżej poznać tradycje, folklor i muzykę sąsiadujących regionów. Występy estradowe na plenerowej scenie odbywały się w sobotę i niedzielę, w godzinach popołudniowych. Przez cały dzień można było oglądać film, obrazujący inwestycje oraz wspólne działania kulturalne organizowane przez partnerów projektu, a także zabrać ze sobą folder podający ciekawostki o Jaśle i Liptowskim Mikulaszu, miastach rozwijających transgraniczną współpracę.

„Spotkania z Kulturą Europejską” odbyły się w ramach projektu „Podniesienie jakości świadczonych usług poprzez przebudowę infrastruktury kulturalnej Domów Kultury w Jaśle i Liptowskim Mikulaszu”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007 – 2013.

Dotychczas w ramach tego projektu odbyły się również: warsztaty batikowe z udziałem osób niepełnosprawnych (Jasło), konkurs fotograficzny „Nasza Mała Ojczyzna”, połączony z wystawą nagrodzonych i wyróżnionych prac (Jasło i Liptowski Mikulasz) oraz wydaniem albumu; jasielski big band Jass Bras Consort wziął udział w mikulaskim Festiwalu Jazzowym, Miejsko – Kolejowa Orkiestra Dęta wystąpiła w „Koncercie Orkiestr Dętych” w Liptowskim Mikulaszu.

We wrześniu br. odbędą się spotkania taneczne w Jaśle, a potem – Festiwal Młodzieżowych Zespołów Hip – Hop w Liptowskim Mikulaszu.

Źródło: www.jdkjaslo.pl

Print Friendly, PDF & Email