Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Miasto Jasło wspólnie z Jasielskim Domem Kultury zadeklarowało udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich, które w naszym kraju odbywać się będą w dniach 12-15.05.2016 r.

W dniu 13.05.2016 r. w Jaśle odbędzie się „Majowa Noc z JDK”.  Jest to wydarzenie artystyczne, które ma na celu zaprezentowanie działalności artystycznej placówki, zarówno tym najmłodszym, jak i starszym.

W programie przewidziano prezentacje różnych dziedzin sztuki, m.in.: przedstawienia teatralne (w tym dla dzieci i całych rodzin), plastyka i zajęcia artystyczne, muzyka (koncerty muzyczne, orkiestry dętej, jazzowy, zumba pod „gołym niebem”), widowisko. Zaplanowano również rozstrzygnięcie Biennale Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej oraz wernisaż wystawy.

Ponadto będzie można zwiedzać obiekt Jasielskiego Domu Kultury (i jego pracownie) zmodernizowany w ramach projektu pn. „Podniesienie jakości świadczonych usług poprzez przebudowę infrastruktury kulturalnej domów kultury w Jaśle i Liptowskim Mikulaszu”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. Na odrębnym stoisku będzie można zapoznać się z działalnością JDK i uzyskać informacje o zrealizowanym projekcie.

Jedno popołudnie adresowane jest do wszystkich mieszkańców Jasła i okolic, aby mogli zapoznać się z ofertą i formami działalności Jasielskiego Domu Kultury oraz poznać bliżej, zrealizowany niedawno, projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich.

                                                                       DniOtwarte_logo_pion_cmyk

Print Friendly, PDF & Email